خط نورد میلگرد شماره دو

تولید میلگرد آجدار و ساده از قط 10 تا 32 میلیمتر

عملکرد کارخانه به طور اجمالی

پس از ورود شمش به کوره پیشگرم و گذشتن از 4 منطقه حرارتی به طرف استند اول حرکت داده شده و به وسیله 17 استند به طور پیوسته و همزمان تا مقطع مورد نظر نورد می شود فرایند نورد به وسیله اتوماسیون های پیشرفته به طور دائم سرعت حرکت شمش و همچنین میزان تغییر شکل را کنترل می کند.

در میانه مسیر تولید و بین استندهای میانی و نهایی یک اره پروانه ای نصب شده است که با سرعت بسیار بالا اقدام به قطع ابتدا و انتهای شمش در صورت لزوم می نماید، اتصال این قیچی به اتوماسیون مرکزی باعث می گردد که در صورت ایجاد هرگونه خطری در مراحل تولید این اره با سرعت بسیار بالا اقدام به خرد نمودن شمش به قطعات بسیار کوچک نموده و از چرخه تولید خارج می نماید.

شمش پس از عبور از استندهای میانی و نهایی شکل مورد نیاز را به دست می آورد که با عبور نهایی از استند آخر، مقطع از عرض و ارتفاع کاملاً به حالت مطلوب می رسد. در مرحله کوینچ آب با سرعت زیاد باعث تسریع در روند خنک شدن محصول می گردد به طوری که محصول ضمن حفظ نرمی لازم به یک گرید بالاتر ارتقا می یابد. در مرحله بعد با توجه به طول بسیار بالای محصول یک اره با قدرت 400 تن قابل تنظیم محصولات را به ابعاد مختلف برش می دهد و سپس به دو محل سرد کن جهت عملیات خنک سازی هدایت می شوند

پس از سرد شدن محصول در قسمت کنترل و بازبینی از لحاظ کیفیتی بررسی گردیده و به قسمت بسته بندی ارسال می گردد.

در قسمت بسته بندی با توجه به حجم تولید و ابعاد، محصولات به قسمت مربوطه جهت بسته بندی هدایت شده و پس از بسته بندی آماده بارگیری می گردند.